_DSC1040_1

Zakończenie rozgrywek Poznańskiej Ligi Brydżowej

W połowie grudnia przedstawiciele drużyn spotkali się w auli WSS na uroczystej inauguracji sezonu 2021/22 (na zdjęciu).

W Lidze wystąpiło 10 drużyn i zagrało łącznie 88 zawodników. Do rozegrania było 90 meczów, z czego odbyło się 85 (jedna z drużyn nie dokończyła sezonu).

Pierwsze mecze zostały rozegrane 17 grudnia w VII Liceum im. Dąbrówki i w tym miejscu rozegraliśmy największą ilość spotkań. Graliśmy również w klubie przy ulicy Wojskowej, w WSS. Cześć spotkań zostało rozegranych także internetowo na platformie Real Bridge i BBO, a trzy mecze – w miejscach wskazanych przez drużynę gospodarzy.

Zdecydowana większość meczów została rozegrana z nadzorem sędziowskim i na powielonych rozdaniach z pełnym zapisem turniejowym. Mecze, które odbywały się równolegle były rozgrywane na tych samych rozkładach, co pozwalało na porównanie własnych wyników z wynikami w innych meczach.

Zwycięzcą Ligi została drużyna NA DOBREj, która prowadzenie w tabeli objęła już po pierwszej rundzie i nie oddała go do końca wygrywając wszystkie mecze. Kapitanem drużyny jest Kasia Żabicka-Bajon, a w jej skład wchodzą: Włodek Kwiatkowski, Jacek Melcer, Ela i Rysiu Paluczek, Waldek Paternoga oraz Gosia i Piotr Cieślińscy. Drużyna wygrała awans do III Ligi.

Drugi miejsce zajęła drużyna PKB KONTRAKT z kapitanem Marcinem Bonawenturczakiem, a trzecie miejsce CYBINKA z kapitanem Andrzejem Rudzkim.

Pełne wyniki tutaj:

Wyniki Poznańskiej Ligi Brydżowej 2021/22

Wszystkich kapitanów lub przedstawicieli drużyn zapraszamy na uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych, które odbędzie się w środę, 7 września o godzinie 17.20 w sali na Morasku (przed turniejem).

Gratulujemy i zapraszamy do gry w kolejnym sezonie!

W sezonie 2022/23 koordynatorem Ligi będzie Robert Ciesielski. Mecze będą rozgrywane w piątki o godzinie 18.00 w klubie przy ulicy Wojskowej 16 z obsługą sędziowską oraz dostępnym pełnym zapisem meczów (rozkłady, kontrakty). W klubie znajduje się zaplecze kuchenne, a pomieszczenie jest klimatyzowane.  Dodatkowo po akceptacji obu drużyn dopuszczamy grę na Real Bridge, BBO  oraz we wskazanym przez gospodarza miejscu.

Więcej szczegółów podamy wkrótce.